Урок
№___ Дата______
Тема:
Суспільне
та культурне життя давніх китайців.
Мета: ознайомити учнів з суспільним устроєм Китаю,сформувати уявлення про релігію та культурно-наукову спадщину,закріпити вміння здійснювати порівняльний аналіз,виховувати почуття поваги до історії та культури інших народів.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник,зошит,ручка.
Хід уроку
Мета: ознайомити учнів з суспільним устроєм Китаю,сформувати уявлення про релігію та культурно-наукову спадщину,закріпити вміння здійснювати порівняльний аналіз,виховувати почуття поваги до історії та культури інших народів.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник,зошит,ручка.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
ІІ.
Перевірка домашнього завдання
1. Де розміщувалася країна Китай відносно Індії? (На північному сході)
2. Які гори розміщувались на заході Китаю? (Тибет)
3. Які річки протікали на території Давнього Китаю? (Хуанхе та Янцзи)
4. Чому ці річки мають назви «Жовта вода» та «Блакитна»?
5. На якій території була краща родючість там протікала річка Хуанхе чи Янцзи? ( Хуанхе)
6. На берегах якої річки оселялись китайці? ( Хуанхе)
7. Чи займалися землеробством давні китайці?
8. Які культури вирощували в Китаї? ( основною культурою був рис)
9. А чому саме ця культура?
10. Яким ще видом ремесла займалися китайці? ( шовківництво)
11. Як відбувався розвиток даного ремесла?
12. Які імперії існували в Китаї? ( імперія Цінь та Хань)
13. Хто заснував ці імперії? (Цінь-Цінь Шихуанді,Хань-Лю Бан)
14. Які реформи провів Цінь Шихуанді та Лю Бан?
15. Охарактеризуйте будівлю,що захищала Китай від кочовиків?
16. Які особливості торговельного обміну у китайців?
1. Де розміщувалася країна Китай відносно Індії? (На північному сході)
2. Які гори розміщувались на заході Китаю? (Тибет)
3. Які річки протікали на території Давнього Китаю? (Хуанхе та Янцзи)
4. Чому ці річки мають назви «Жовта вода» та «Блакитна»?
5. На якій території була краща родючість там протікала річка Хуанхе чи Янцзи? ( Хуанхе)
6. На берегах якої річки оселялись китайці? ( Хуанхе)
7. Чи займалися землеробством давні китайці?
8. Які культури вирощували в Китаї? ( основною культурою був рис)
9. А чому саме ця культура?
10. Яким ще видом ремесла займалися китайці? ( шовківництво)
11. Як відбувався розвиток даного ремесла?
12. Які імперії існували в Китаї? ( імперія Цінь та Хань)
13. Хто заснував ці імперії? (Цінь-Цінь Шихуанді,Хань-Лю Бан)
14. Які реформи провів Цінь Шихуанді та Лю Бан?
15. Охарактеризуйте будівлю,що захищала Китай від кочовиків?
16. Які особливості торговельного обміну у китайців?
ІІІ.
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Оголошення теми і мети уроку.
Оголошення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пригадайте,що таке варни?
Які варни проживали в Давньому Китаї? ( жерці,воїни,скотарі,землероби,раби)
Хто ж правив і був на вершині піраміди влади? (Розповідь вчителя супроводжується записом схеми на дошці та показом презентації)
Пригадайте,що таке варни?
Які варни проживали в Давньому Китаї? ( жерці,воїни,скотарі,землероби,раби)
Хто ж правив і був на вершині піраміди влади? (Розповідь вчителя супроводжується записом схеми на дошці та показом презентації)
Імператор
І
знать,воїни,жерці
І
селяни
І
раби
І
знать,воїни,жерці
І
селяни
І
раби
Якими були китайські будівлі?
Що їли китайці?
V. Закріплення вивченої теми
1. Заповнити таблицю «Суспільний устрій»
1. Заповнити таблицю «Суспільний устрій»
Стан
|
Його місія в
суспільстві
|
Імператор
|
Мав
необмежену владу. Правитель країни Китай.
|
Знать,воїни,жерці,чиновники
|
Опікувалися
веденням війн,збором податків,станом захисних дамб і зрошувальних систем.
|
Селяни
|
Сплачували
податки й повинні були служити у війську.
|
Раби
|
Мали
клеймо на обличчі,стрижену голову. Їх праці використовувались у різних
галузях господарства.
|
VІ. Узагальнення і систематизація
1. Які стани вивчили на уроці?
2. Хто управляв країною?
3. Яке значення для суспільства відігравали селяни?
4. Яка функція знаті,воїнів,жерців,чиновників7
5. Хто в Китаї ставав рабами?
1. Які стани вивчили на уроці?
2. Хто управляв країною?
3. Яке значення для суспільства відігравали селяни?
4. Яка функція знаті,воїнів,жерців,чиновників7
5. Хто в Китаї ставав рабами?
VІІ. Домашнє завдання
Вивчити §22-23 пункт 3.
Задача.
Обрахувати скільки років тому було об’єднано Китай у єдину державу.
Вивчити §22-23 пункт 3.
Задача.
Обрахувати скільки років тому було об’єднано Китай у єдину державу.
Немає коментарів:
Дописати коментар