вівторок, 8 грудня 2015 р.

Урок №11 Тема: Культура Київської держави 7 клас



Урок №11                                  Дата:01.12
Тема: Культура Київської держави
Мета: визначити особливості, здобутки і досягнення  культури Київської держави; розвивати  вміння учнів систематизувати навчальний матеріал; сприяти естетичному вихованню учнів.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, зошит, ручка, презентація
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання учнів. Підготовка до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Бесіда за запитаннями
1. Чим централізована монархія відрізняється від дружинної держави» як форми державного правління?
2. Охарактеризуйте становище основних верств населення Русі.
3. Визначте особливості розвитку господарства Київської держави.
4. Яким було повсякденне життя населення Київської держави?
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
1. Коли і як було запроваджено християнство в Київській державі?
2. Які архітектурні памятки Русі, що збереглися до нашого часу вам відомі?
Оголошення теми та завдань уроку.
IV. Вивчення нового матеріалу
Випереджальне завдання
Впродовж розгляду нового матеріалу учитель доручає учням систематизувати його у таблицю
Галузь культури
Основні досягнення




Архітек­тура             
1.  Будівельний матеріал — дерево,
камінь, цегла.
2.  Після прийняття християнства поширюється цегляне будівництво.
3.  Оздоблення храмів фресками та
мозаїками.
4.  Під час будівництва храмів використовували такі архітектурні
елементи, як апсида, купол.
5.   Вплив Візантії
1.  Десятинна
церква.
2.   Софійський собор
3.   Золоті ворота
Малярство
1.  Мозаїка та фрески — зразки монументального живопису, що були поширені на Русі.
2.  Найбільш поширені релігійні теми. Але трапляються і світські
сюжети.
3.  Станковий живопис представлений іконописом.
4.   Розвиток книжкової мініатюри
1.  Мозаїчні та фрескові розписи Софійського собору — Оранта,
зображення Ярослава Мудрого
з сім’єю, сцени полювання.
2.  Мініатюри Євангелія, написано”;
в 1056-1057рр.
Музична творчість
1.  Велика кількість музичних інструментів
2.  Розвиток церковної музики —
хорового співу, що прийшов
з Візантії
Численні фольк­лорні пам’ятки — народні обрядові пісні, веснянки, колядки





 
Учні вдома працювали над індивідуальними завданнями.
Кожен учень звітується з питання і під час розповіді учні записують основний матеріал у таблиці під керівництвом вчителя
Кожен виступ вчитель підтверджує демонстрацією слайдів презентації.
V. Узагальнення і систематизація знань
1. Коли у східних словян існувала власна писемність?
2. За правління якого князя у Києві було відкрито першу школу?
3. Що таке билина?
4. Яким подіям присвячена найдавніша група билин Русі?
5.  Назвіть першу камяну церковну споруду Київської держави.
6. Що таке мозаїка?
VІ. Підсумок уроку, повідомлення домашнього завдання
Вивчити тему, підготуватися до практичного заняття

Немає коментарів:

Дописати коментар