четвер, 30 березня 2017 р.

Біологія 8 кл. Т: Слухова сенсорна система. Вухо

Урок ___________                                          Дата___________
Тема: Слухова сенсорна система. Вухо.
Мета уроку: сформувати поняття про слухову сенсорну систему, її основні частини і функції, визначити відповідність будови органу слуху його функціям; розвивати творче мислення, пізнавальні здібності учнів, вміння працювати з підручником та додатковою літературою, аналізувати, робити висновки;  здійснювати  естетичне виховання учнів

Обладнання: підручник, таблиця, презентація
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
1.Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
2.1. Вправа «Вірю – не вірю»
1.Порушення зору, пов’язане з нерівномірним заломленням світла рогівкою чи кришталиком називається астигматизмом.
2.В короткозорому оці зображення предметів виникають перед сітківкою.
3.Оптична система ока складається з кришталика, рогівки,рідин передньої і задньої камер та сітківки.
4.Для виправлення короткозорості носять окуляри з двоопуклими лінзами.
5.Одиниця вимірювання заломлю вальної сили лінз називається діоптрією.
6.Основне значення для заломлення світла в оці має склисте тіло.
7.Під час читання підручник необхідно розміщувати на відстані 30-35 см від очей.
8.Приячиною набутою короткозорості може стати нестача вітамінів у їжі.
9.В далекозорому оці зображення предметів виникають позаду сітківки.
10.Під час розглядання близько розташованих предметів кришталик стає опуклішим.
11. Для виправлення далекозорості носять окуляри з двоопуклими лінзами.
12.Під час розглядання віддалених предметів кришталик стає сплощеним.
Вірна відповідь:
    1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
   +
   +
  -
   -
  +
    -
  +
   +
   +
  +
  +
   +

2.2.Робота біля дошки:
1 учень:Намалюйте та поясніть схему заломлення променів в нормальному оці.
2 учень: Намалюйте та поясніть схему заломлення променів в далекозорому оці.
3 учень: Намалюйте та поясніть схему заломлення променів в короткозорому оці.
2.3.«Цікаві  запитання»
·         Як користуватися біноклем людині, яка носить окуляри, - з окулярами чи без них?
·         Яка людина краще бачить під водою – далекозора, короткозора чи з нормальним зором?
  • Чому  незначна  короткозорість  у  дорослої  людини  вигідна?
  • Чому шкідливо читати в транспорті?
2.4. Учні обмінюються із сусідом по парті кросвордами, що склали вдома і розгадують їх.
3.Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
…Я чую бравурні співи пташок, шурхіт пшениці ростучої,
            Балачку пломінців, тріскотіння дров, що варять мені страву,
           Я чую улюблений мій звук, звук людського голосу,
           Чую звуки, що ринуть разом, поєднані, злиті чи один за одним,
           Звуки міста і звуки, що за містом, звуки дня і ночі,
            Балакучість юнаків з тими, кому вони до вподоби.
            Гучний регіт робочого люду за столом,
            Лють розірваної дружби, хворого тихий лепет...
                                                                          Волт Вітмен
Все життя людина чує звуки: щебетання птахів, шум морської хвилі та дощу,  приємне лепетання малюка.
·         Які асоціації у вас вини­кають, коли чуєте слово «звук»? (побудова асоціативного куща)
Повідомлення теми уроку. Визначення разом з учнями мети і завдань уроку.
4.Засвоєння нового матеріалу
План пояснення нового матеріалу
1.Значення слуху. Еволюція органа слуху (розповідь вчителя, бесіда, складання опорної схеми, повідомлення учня)
2.Будова слухової сенсорної системи (розповідь вчителя, робота в творчих групах, заповнення таблиці, бесіда, лабораторне дослідження) з використанням презентації
5.Узагальнення і закріплення знань
5.1. «Закінчи речення»
·         Орган слуху людини складається із…(трьох відділів)
·         На  межі між  зовнішнім і середнім  вухом  знаходиться …(барабанна  перетинка)
·         Середнє  вухо  з  внутрішнього  боку  обмежене …(перетинкою  овального  вікна)
·         Коваделко  з’єднується із  стремінцем …(суглобом)
·         Порожнина  середнього  вуха  з’єднана  з носоглоткою …(слуховою  трубою)
·         Головну  функцію  в  лабіринті  виконує …(завитка)
·         Звукосприймальний  апарат органа слуху…  (кортіїв  орган)
·         Порожнина внутрішнього вуха заповнена…(рідиною)
·         Вухо людини здатне сприймати звукові коливання у діапазоні …( від 16 до 20 тис. Гц) 
5    5.2. "Зроби позначення"
      __________________________
___________________________
_________________________
___________________________
__________________________
__________________________
_________________________
__________________________
__________________________


6.Підбиття підсумків уроку
Складання Т- схеми до уроку
                                                                       Т
Я знав
Я дізнався



7.Домашнє завдання
7.1.     Завдання для всього класу.
Підручник: опрацювати відповідний параграф
7.2.     Індивідуальні та творчі завдання.

·         Підготувати повідомлення на тему «Захворювання органа слуху», «Шкідливий вплив гучної музики на слух і нервову систему людини»

Немає коментарів:

Дописати коментар